PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 111
ocen
7,9 10 1 83111
8,3 40
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

Film ten obejrzałem w Polsce gdzieś pod koniec lat 70-tych w prowincjonalnym kinie.. już od otwierającej film Sound of silence czuło się ciarki na plecach.. dalej było i śmiesznie i wzruszająco i ciekawie dla mnie, niewiele starszego od bohatera filmu, młodego człowieka. Brzmienie ciszy zostało ze mną po filmie na wiele dni. Jeszcze jedna refleksja - Ameryka była wtedy biała jak śnieg ;) ..

ocenił(a) film na 7
harley56

A ja usłyszałam kiedyś przypadkowo w latach 80-tych piosenki S&G, miałam wtedy z 13 lat, kupiłam kasetę magnetofonową i słuchałam na okrągło. Film zobaczyłam pewnie dekadę później, na wideo (nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia), teraz, po kolejnych 20 latach powtórka - inaczej odbieram ten film jako osoba dorosła, jestem w wieku pani Robinson, mam syna w w ieku absolwenta, nie, nie mam takich doświadczeń jak z filmu :), ale powróciły sentymenty z młodości, ta muzyka to genialne dpasowanie do filmu, dzięki temu podwyższam ocenę. I faktycznie zauważyłam już w pierwszych minutach filmu mało zróżnicowanie rasowe pasażerów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones