PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 149
ocen
7,9 10 1 83149
8,3 41
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

muzyka 9/10 - mój ulubiony simon and garfunkel
aktorstwo - 5/10
klimat starych czasów - 7/10
ogólne wrażenie - 6/10.

Fajny film, ale czegoś mu brakowało. Coś się zaczęło dziać pod koniec. Kilka scen było nudnych. Jeśli chodzi o aktorstwo nie mam zastrzeżeń do Dustina Hoffmana, ale reszta... szczególnie aktorka grająca jego matkę. Trochę drętwa Elaine.
Super stare samochody, fajne czasy:)
I wspomniana już muzyka:) Szczególnie "Sound of silence", którą to jeszcze teraz nucę;-)

ocenił(a) film na 8
EM_DE_KE_AS

podobnie oceniam film, najbardziej godna uwagi jest muzyka. osobiscie bardziej podobala mi sie pierwsza czesc filmu z fantastycznymi ujeciami, niz druga i koncowka, ktora jest chaotyczna i nieklarowna. I ta cala rozstrojona Elaine, ktora wydala mi sie zupelnie sztuczna i naciagana postacia. Film pewnie robil furore w latach 60tych, ale glebszych refleksji mi nie pozostawil. za to "Sound of silence" mhmm, jedyne w swoim rodzaju (:

ocenił(a) film na 7
EM_DE_KE_AS

Nie podobały mi się dialogi w filmie, większość wydawała się płytka. Świetna muzyka. 6/10.

EM_DE_KE_AS

Sęk w tym, że seans mija szybko, łatwo i przyjemnie, a jednocześnie w tak lekkiej formie zawarte są całe pokłady treści zmuszających do refleksji. Dziwi mnie, jeśli ktoś tego nie dostrzega. W tym kunszt tego obrazu. W pytaniach niebłahych a zadawanych w atmosferze satyry, humoru, bez "przeciążenia" patosem. Co zrobić ze swoim życiem? Czy konwenanse to tylko wymysł mieszczuchów, a może jednak strzegą jakiejś czystości i moralności? A może nie? Czy zasady rzeczywiście są po to, żeby je łamać? Co daje nam szczęście? Itd. Poza tym muzyka rzeczywiście świetna. No i ten montaż. Scena z rzucaniem się na materac to maestria, choć to tylko detal. A co do dialogów: nie są płytkie - dużo kwestii tak brzmi, bo ma brzmieć deprymująco dla osób je wypowiadających. Mamy sobie pomyśleć: ale ci ludzie są prościutcy i głupiutcy. A może wcale nie są?

ocenił(a) film na 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones