PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 191
ocen
7,9 10 1 83191
8,3 41
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

Trzy fantastyczne piosenki, które można słuchać godzinami ( szczególnie Sound of Silence )

ocenił(a) film na 10
tomasz_user

istna poezja

tomasz_user

myślę, że 'Scarborough Fair' nic nie przebije :)

Ameriel

Oscar za muzykę powinien być! Genialna.

ocenił(a) film na 9
e_w_a_

Oni nie dostali Oscara chyba dlatego, bo nie była to muzyka napisana bezpośrednio do filmu (za wyjątkiem 'Mrs. Robinson', która Oscara mimo to nie otrzymała), a jedynie pochodząca z wcześniejszych dwóch płyt duetu i użyta przez reżysera. Według mnie wszystkie piosenki jakie pojawiają się w filmie są obłędne. No powiedzcie mi - czy dzisiaj powstaje muzyka tak wspaniała? Która z jednej strony byłaby muzyką pop, a z drugiej była aż tak wysublimowana, poruszająca i nie obrażająca wrażliwości i inteligencji słuchającego.
Mike Nichols doskonale wymyślił, aby owe nagrania wpleść w tkankę filmu. Chwała mu za to.

ocenił(a) film na 10
wojteczek

To nie jest pop tylko poezja śpiewana połączona z rockiem.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Pop czyli muzyka popularna, a rock również zalicza się do tego stylu muzycznego. Natomiast jest jeszcze coś takiego jak 'muzyka pop' używane w kontekście muzyki bezpretensjonalnej, dość błahej. Tak mi się przynajmniej wydaje. A tak ogólnie to Simon And Garfunkel to folk-rock.

ocenił(a) film na 10
wojteczek

No właśnie, popularna, a to jest czysta poezja, tego popem nie można nazwać.

ocenił(a) film na 9
litwosxd

Hmmm...Trudno mi się wypowiadać. Ja mogę tylko mówić za siebie - a jestem fanem tego duetu i w dzisiejszej muzyce nie znajduję nic równie genialnego.

użytkownik usunięty
tomasz_user

Nie warto zapominać o innych kawałkach tych panów. Uwielbiam również America, Boxer, Aprill come she will czy też bridge over trouble water ;)

ocenił(a) film na 8
tomasz_user

zgadzam sie - rewelacyjnie tworzy klimat filmu ta muza...

klasyk gatunku jak nic :)

efc_2

Genialna! za każdym razem się wzruszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones