PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 191
ocen
7,9 10 1 83191
8,3 41
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

Dramat?????

ocenił(a) film na 9

Dla mnie to jest bardziej komedia niz dramat...jednak i tak bardzo polecam ten film...doskonały

ocenił(a) film na 10
Neuromer

dla mnie to jest bardziej dramat niz komedia

tak jak dla wielu "Dzień świra" także jest komedią (choć to zupełnie inne filmy)

ocenił(a) film na 8
Neuromer

Ale tu nie ma sprzeczności, bo film jest zarówno komedią, jak i dramatem. Żaden ewenement.

ocenił(a) film na 10
hauser

Zgadza sie. Czasem zdarzają się na Film Webie są błędne gatunki. Nie ma takiej opcji jak komediodramat wśród dostępnych gatunków, z tych co są najlepiej mi pasuje komedia obyczajowa, albo dwa gatunki: dramat, komedia.

Neuromer

Dialogi są śmieszne. Fakt. Ale całość jest jednak dramatem...To, co przeżywa bohater(a propo, Dustin świetnie wcielił się w rolę), jego wewnętrze rozterki, to, że dopiero tak naprawdę uczy się żyć w "prawdziwym" życiu- to jest jego tragizm...

ocenił(a) film na 8
Katrin_ne

Koleżanko, mowa była o przynależności gatunkowej filmu... A że komizm i tragizm w "Absolwencie" dopełniają się, stad mowa o "komediodramacie"/"tragikomedii".

hauser

Kolega chyba nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Jakby ująć ją w skrócie: "Dla mnie ten film należy jednak do dramatu".

ocenił(a) film na 10
Katrin_ne

Wiesz, naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie by komedia była jednocześnie dramatem i trzeba wybierać albo-albo :)
Nie można powiedzieć, że 'Absolwent' nie jest komedią.

sten44

Chciałeś chyba napisać "...i nie trzeba wybierać...". Cóż, nie będę się spierać, bo faktycznie macie rację;)

ocenił(a) film na 10
Katrin_ne

Ty też masz rację, tak chciałem napisać :)

sten44

Och, Merci beaucoup:P


<za krótki><za krótki>

ocenił(a) film na 10
Katrin_ne

Oui...

sten44

;)

Neuromer

myslę, że dramatem jest to zakończenie. ok uciekli, są razem i co dalej? nie mają pieniędzy, domu, nie mają gdzie jechać...

BlueLips

te ich miny niby taki uśmiech , ale nie widać w tym uśmiechu szczęścia i to jak jadą sobie w ciszy jakby nawet nie mieli o czym rozmawiać

ocenił(a) film na 9
BlueLips

Tak miało to wyglądać, zrobili to pod wpływem zauroczenia trwającego miesiąc, może dwa i co teraz, dlatego takie miny na koniec - dlatego końcówka nabiera smaku, zamiast psuć cały film jak mogłoby przez chwilę się wydawać.

ocenił(a) film na 9
Dereck_D

Zdecydowanie komedio/dramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones