PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 191
ocen
7,9 10 1 83191
8,3 41
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

Wszyscy pamiętamy scenę jak Benjamin wchodzi do basenu na swoich urodzinach wtedy jest pokazany jego widok z hełmu i jest charakterystyczny oddech. Czy to nie było inspiracją dla postaci Darth Vadera?

ocenił(a) film na 9
sysunia22

Chodzi mi o to
http://www.youtube.com/watch?v=I7gofk_-uYo

ocenił(a) film na 7
sysunia22

Ja na moje, to cała scena z zanurzeniem w wodzie jest inspiracją dla filmu "Polowanie na Czerwony Październik".

ocenił(a) film na 10
Mortuus

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha i tak w kółko :) pozdrawiam

użytkownik usunięty
sysunia22

to wydaje się zbyt przekombinowane... naprawdę wątpię, żeby jakieś wątki z tego filmu były inspiracją dla twórców Gwiezdnych wojen;)
ps. na marginesie - lubię tę scenę.

ocenił(a) film na 8
sysunia22

Niezły koncept... ;)

hauser

Scena świetna ale wątpię , że Benjamin był prototypem Vadera ... ;)

ocenił(a) film na 9
Rosemary_25

Też w to wątpię, natomiast wydaje mi się, że autorowi tematu nie chodziło konkretnie o tę scenę, a jedynie sam "charakterystyczny oddech", który możemy w niej usłyszeć. Moment z Absolwenta podał jedynie jako przykład.

ocenił(a) film na 8
deadlock

Pisze o "inspiracji". Chyba dość jasno wykłada, o co mu chodzi?

ocenił(a) film na 10
hauser

pfffffffffffffffffffffffffffffffff :))) na sto procent kwadrat Lord Vader!

użytkownik usunięty
sysunia22

moim zdaniem inspiracją dla postaci vadera, była odyseja kosmiczna 2001 i motyw oddychania przez kombinezony astronautów ;)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
sysunia22

Rzeczywiście, niezbędna tu jest opinia znawcy :p

użytkownik usunięty
sysunia22

Scena w basenie zainspirowala twórców filmu o pszczolach. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones