PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35006}

Viva Maria!

Viva María!
6,5 2 155
ocen
6,5 10 1 2155
Viva Maria
powrót do forum filmu Viva Maria!

Mają prawa do najlepszych filmów Bardotki, w tym do tego, ale zamiast wydać kolekcję filmów B.B. w roku Jej 75. urodzin to wolą wydawać jakieś GÓWNA! A to klasyka, która w latach '50 i '60 przyciągała tłumy do światowych kin, w tym polskich. Nie było i nie ma zagranicznej aktorki, za którą wszyscy by tak szaleli jak za Bardotką!

ocenił(a) film na 5
bardotek69

A w tym roku 80. ... Jedynka się jako tako postarała. Wczoraj Viva Maria obejrzałam po wielu latach i znalazłam go innym niż przed laty. Jako dziecko, pamiętam, byłam zachwycona! Teraz już mniej. Nie mniej jednak Bardotka zachwyca!
ps. Jest, Marylin ;)

Alina23

Ja tez, zgodze sie, za dzieciaka byl to moj ulubiony film obok "Przeminelo z wiatrem", teraz widze, ze to nie ta sama liga, jednakze dobra rozrywka;)

Oj nie, za komuny, w latach '60, amerykanskie filmy byly w Polsce zakazane, krolowalo wtedy kino europejskie, francuskie i wloskie przede wszystkim i wtedy to wlasnie Brigitte Bardot byla najwieksza idolka owczesnej mlodziezy (i nie tylko!)!

Zadna Elizabeth, Marilyn, Audrey czy Grace nie stanowily dla niej konkurencji. U nas, jak i w krajach socjalistycznych, to wlasnie Bardotka byla pozadana przez mezczyzn i nasladowana przez kobiety, ktore nienawidzily te skandalistke, ale kazda chciala wygladac jak slynna B.B.;)

ocenił(a) film na 5
bardotek69

Ok, w Europie Bardotka królowała, ale i dla niej, a wiem to z autobiografii, Marylin była ideałem kobiecego piękna. Panie spotkały się nawet, i to u nie byle kogo, bo na przyjęciu u samej królowej Elżbiety II. Brigitte opisała to krótkie spotkanie w swojej książce, mocno żałując, że nikt tego faktu nie uwiecznił na fotografii. Rzeczywiście, wielka szkoda!

Alina23

Wiem, wiem;) a w oryginlnym poscie mialem na mysli popularnosc Bardotki w czasach PRL;)

Wpisz sobie nazwiska oby w youtube by zobaczyc jak BB mowi o tym spotkaniu z MM.

ocenił(a) film na 5
bardotek69

Dokładnie tak to opisała w książce, aczkolwiek fajnie jest zobaczyć i posłuchać, jak Ona o tym opowiada. Dzięki :)

Alina23

Wiem oczywiście, "Inicjaly BB" sa moja Biblia:D

Nie ma za co:)

ocenił(a) film na 10
bardotek69

Kazik pozdrawia Bardotek69
Ale porównując BB do Merin Monroe to pomylka , Meriln gdyby nie umarła dziś nikt by nie pamiętał o niej,jej legenda urosła po jej mocno podejrzanej śmierci,w chwili gdy spotkały się u królowej angielskiej kariera MM praktycznie gasła,w USA kina wolały inne aktorki , bo Merilin jak na aktorkę w USA była już po 30-tce ok. 33 lata,śmierć podtrzymała jej legende i Brigitte wiedziała ,że MM brała narkotyki,dlatego wcześniej zakończyła kariere ,nie chciała skończyć jak MM,Martin Carol itd,mówiła o tym w wywiadach.

k_wijata7

skąd się tacy naiwni biorą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones